Aleksandra Gadajska

Diagnoza:

Artrogrypoza kończyn górnych. Choroba polega na przykurczu ścięgien i zaniku mięśni.

Potrzeby:

6 operacji, rehabilitacja,
Po 16 latach szansa na lepsze jutro . :-)
Początek akcji: 30-09-2015
Koniec akcji: 31-03-2016
potrzeba: 84800 zł / zebrano: 12202,41 zł (14.39%) / liczba wpłat: 183
12202,41 zł (14.39%)

Mam na imię Ola i w 2015 roku skończę 16 lat. Miło mi, że chcesz poznać moją historię. Żeby mnie lepiej zrozumieć przypomnij sobie co przed chwila zrobiłeś. Przysunąłeś krzesło, podniosłeś pokrywę laptopa, poprawiłeś włosy. Może kilkakrotnie zmieniałeś ułożenie myszy, może podciągałeś się na krześle. A dla mnie…. te wszystkie na pozór proste czynności są dużym wzywaniem. Artrogrypozę zdiagnozowano u mnie w trzecim miesiącu życia. Rodzice od początku rozpoczęli walkę o to, żeby moje życie było jak najbardziej normalne. Rehabilitacja stała się codziennością. Ćwiczyłam żeby uzyskać jak największą sprawność rąk. Niestety, mimo lat ćwiczeń mogę je zgiąć najwyżej w 30%. Są moje i równocześnie nie moje. Z jednej strony czuję każdy powiew wiatru, kroplę deszczu i ukąszenie komara. Z drugiej – nie mogę się sama podrapać, ściągnąć niżej podciągniętych rękawów, wytrzeć twarzy. Żadna rehabilitacja nie zdziała cudu. Nie sprawi żebym samodzielnie mogła umyć zęby, uczesać włosy czy założyć torebkę na ramię. Nie dosięgnę swojej twarzy. A gdy kogoś pokocham nie pogłaszczę go po włosach. Gdy dorosnę nie będę mogła wziąć na ręce mojego dziecka. Nie podam mu grzechotki ani smoczka… Lekarze mówią, że sztywność będzie postępować, że nic tego nie powstrzyma i mimo moich starań będzie coraz gorzej. Gdy będę walczyła choroba zwolni, ale nigdy się nie zatrzyma. I wszystko co już wywalczyłam zostanie mi zabrane. Ale nie podam się!!! Od zawsze szukałam nowych rozwiązań medycznych związanych z moją chorobą. Niedawno dowiedziałam się o klinice we Francji, która specjalizuje się w leczeniu artrogrypozy. Lekarze z tej kliniki dali mi nadzieję. Podjęli się wieloetapowej operacji rąk i dają duże szanse, że będę nimi „normalnie” poruszać. Zaplanowanych jest sześć operacji. Każda z tych operacji to koszt ok. 15 000 zł. Termin pierwszej operacji, uwalniającej łokieć i zwiększającej zakres jego ruchów, ma się odbyć już sierpniu 2015 roku, więc mamy niewiele czasu, aby zebrać pieniądze. Oddam się w ręce lekarzy, bo wierzę, że to moja jedyna szansa. Wierzę, że to sposób dzięki któremu moje ręce dostaną nową szansę, jedyną szansę. Taką, która da mi nowe życie. Mam wiarę, że mi się uda. Uda się zebrać gotówkę, uda się usprawnić moje nieruchome ręce, a potem po raz pierwszy NAPRAWDĘ przytulić moją mamę, a kiedyś, tak jak tata, zagrać w koszykówkę. Wierzę w dobrą wolę ludzi, a wy proszę uwierzcie we mnie. Proszę dajcie mi szansę! Każdy, kto chce pomóc Oli Gadajskiej może dokonać wpłaty na konto bankowe: 71 1020 4317 0000 5102 0360 3859 w tytule proszę wpisać : ALEKSANDRA GADAJSKA Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę.

Aleksandra Gadajska, Aneta i Artur Gadajscy , Zarząd Fundacji Podwójne Szczęście. Relacja z pierwszej 17.08.2015 operacji Oli we Francji. Wykonano pierwszą operacje prawego łokcia : arthrolysis tylnego i wydłużenie ścięgna triceps.Celem jest poprawa mobilności przez bierne zgięcie. Obowiązkowo należy przeprowadzić drugą operacje do przemieszczenia mięśnia celem właściwego działania łokcia. Rehabilitacja od dziesiątego dnia po operacji jest konieczne i potrwa kilka tygodni. Należy przeprowadzić rehabilitacje, zwrócić szczególna uwagę na bierne zginanie ale również na prostowanie łokcia.

15.12.2015  Ola przeszła we Francji drugą operację. Przeszczepiono mięśnie i ścięgna aby wzmocnić aktywne zgięcie prawego łokcia. Przeszczep dotyczył jednostki mięśniowo-ścięgnowej długiej części mięśnia trójgłowego ramienia według techniki EZAKI. Przez miesiąc po zabiegu ręka musiała pozostać całkowicie unieruchomiona. Po upływie tego czasu Ola podjęła intensywną rehabilitację.

Rehabilitacja Oli W klinice ruchu – Warszawa Marzec 2016.

Zapraszamy na film o Oli Gadajskiej . Prosimy o niewysłanie smsów , ponieważ koncert odbył się 7grudnia 2015r. https://youtu.be/E4swxtobc7Q

Fundacja Podwójne Szczęście
KRS 0000508687
NIP: 796-296-47-79
ul. Orląt Lwowskich 4 m 1, 26-600 Radom

fundacjaps@poczta.fm
537 277 774 - Marta Grylak
792 811 577 - Monika Fijałkowska
783 658 711 - Mariusz Grylak