Jakub Jędrzejewski

Diagnoza:

Mózgowe porażenie dziecięce, znaczne opóźnienie psycho-ruchowe, zaburzenia równowagi, epi i wada wzroku.

Potrzeby:

Stała, intensywna rehabilitacja ruchowa i stymulacja ogólnego rozwoju - terapia integracji sensorycznej, psycholog, logopeda, usprawnianie widzenia, hipoterapia, dogoterapia, kontynuacja nauki w zakresie komunikacji alternatywnej.
do tej pory zebrano: 0 zł

Jestem Kuba. Chętnie bym się Państwu przedstawił ale mimo tego, że w w 2015 roku skończyłem 11 lat niestety nie umiem mówić. Z moimi rodzicami porozumiewam się za pomocą obrazków i języka migowego. Zresztą oni codziennie patrzą na mnie z całą uwagą i o wiele częściej niż ja rozumieją czego mi właśnie potrzeba. Urodziłem się z mózgowym porażeniem dziecięcym, znacznym opóźnieniem psycho-ruchowym, zaburzeniami równowagi, epi i wadą wzroku. Moje życie codzienne podporządkowane jest rehabilitacji, terapiom i turnusom usprawniającym, razem z moja mamą ciężko pracuję nad poprawą swojego stanu.

Pomimo systematycznej rehabilitacji, stan moich bioder znacznie się pogorszył, doszło również do przykurczy przywodzicieli, które uniemożliwiają mi swobodne poruszanie się, a kolana z każdym dniem są w coraz gorszym stanie, sprawiają ból i problemy z chodzeniem. Ze względu na pogarszającą się postawę, koślawe kolana i coraz bardziej niezgrabny chód w listopadzie 2015r. przeszedłem zabieg usunięcia przykurczy mięśni, metodą Ulzibata (Fibrotomia). Jednak aby efekty były trwałe, konieczna jest intensywna rehabilitacja, najlepiej w formie turnusów rehabilitacyjnych. Niestety moich rodziców nie stać na opłacenie tylu turnusów ilu potrzebuje by mój stan się nie pogarszał.  Koszt 2 tygodniowego pobytu, to ok. 5000zł.

Każdego dnia spotykam na swojej wyboistej drodze dobrych ludzi i nauczyłem się prosić ich o pomoc. Proszę, pomóżcie mi poczuć się lepiej!

jędrzejewski jakubjędrzejewski jakub1

Fundacja Podwójne Szczęście
KRS 0000508687
NIP: 796-296-47-79
ul. Orląt Lwowskich 4 m 1, 26-600 Radom

fundacjaps@poczta.fm
537 277 774 - Marta Grylak
792 811 577 - Monika Fijałkowska
783 658 711 - Mariusz Grylak