Zuzanna Ganicz

Diagnoza:

Mózgowe porażenie dziecięce. Niedowład obu kończyn dolnych i lewej kończyny górnej.
do tej pory zebrano: 0 zł

Jestem Zuza. Urodziłam się w wakacje 2010 roku. Tak bardzo śpieszyłam się aby zobaczyć rodziców, że przyszłam na świat w 30 tygodniu ciąży i narobiłam sobie tym mnóstwo kłopotów. Ratowano mnie przez 30 dni na intensywnej terapii. Stwierdzono tam, że mam retinopatię wcześniaczą. Dopiero później zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Miałam niedowład obu kończyn dolnych i lewej kończyny górnej więc mój rozwój psychomotoryczny był opóźniony. W porażonych kończynach miałam wzmożone napięcie mięśniowe. Siadać nauczyłam się w wieku 2 lat.. Przez długi czas pełzałam, a dzięki intensywnej rehabilitacji nauczyłam się czworakowania.

Teraz już chodzę przy pomocy balkonika, ale nadal nie utrzymuję pozycji pionowej, nie potrafię sama stać, a moja lewa rączka nie jest jeszcze sprawna. Moja mama stara się zapewnić mi każdy możliwy rodzaj rehabilitacji i czuję, że leczenie zaczęło przynosić rezultaty. Niedawno rozpoczęłam naukę chodzenia przy pomocy kuli czteropunktowych. Będę też miała przeprowadzony zabieg fibrotomii dzięki któremu możliwe jest zniwelowanie przykurczów i zmniejszenie bólu nóg.

Jestem jeszcze mała ale doskonale rozumiem co się ze mną dzieje. Potrafię o tym rozmawiać z mamą i z przyjaciółmi z przedszkola. BARDZO chciałabym chodzić jak inne dzieci, proszę, pomóżcie mi w tym!

 

ganicz zuzanna1 ganicz zuzanna2

Fundacja Podwójne Szczęście
KRS 0000508687
NIP: 796-296-47-79
ul. Orląt Lwowskich 4 m 1, 26-600 Radom

fundacjaps@poczta.fm
537 277 774 - Marta Grylak
792 811 577 - Monika Fijałkowska
783 658 711 - Mariusz Grylak