ProjektyW najbliższy piątek, 07.08.2015 o godz. 9:00 w Konstancinie Oborny, zrealizujemy największe, skryte marzenie ośmioletniego Kamila Turka.

hihyg

Dzięki inicjatywie wychowawczyń Kamila: Urszuli Mazurkiewicz oraz Agnieszki Krawczyk i Darczyńców: Drukarni „BleckArt” oraz Firmie Alfa I udało się naszej Fundacji wydać napisaną przez naszego Podopiecznego książkę! Wszystkie teksty napisał Kamil, a przepięknie ilustracje zrobili jego przyjaciele z klasy 1d ZSI w Radomiu.

Książka pt. „Wolny jak ptak ” mówi o tym co najbardziej na świecie Kamil uwielbia i to do czego najbardziej dąży czyli do latania, do wolności. A najpiękniej będzie mógł wszystko zobaczyć obserwując lot awionetką, który w jego zastępstwie odbędzie pan Piotr Chodzeń.

Jedna książka ma wartość 30zł, a każda wpłacona złotówka zasili koszt turnusu rehabilitacyjnego Kamila. Kontakt: 537-277-774, mail: fundacjaps@poczta.fm.Relacja z recitalu na skrzypce solo „Od Bacha do Pendereckiego „

imagehggggg kkaks


 

 

W sierpniu 2014 rozpoczęliśmy realizację dwóch projektów:

Stop wadom postawy u dzieci oraz Stop wadom wymowy u dzieci.

Dzięki współpracy ze znakomitymi rehabilitantami gabinetu „Fizjomed” oraz logopedą z gabinetu „Mowa” udało się zorganizować całkowicie bezpłatne badanie każdego zgłoszonego dziecka, zarówno zdrowego jak i chorego.

PROJEKT NUMER 1
„ MÓWIMY STOP WADOM POSTAWY U DZIECI”

Profilaktyka wad postawy dla dzieci

Fundacja Podwójne Szczęście przygotowała projekt pt. MÓWIMY STOP WADOM POSTAWY U DZIECI”. Realizacja projektu możliwa jest dzięki bezpłatnej współpracy Gabinetu Fizjoterapii Funkcjonalnej FIZJOMED. Wysokiej klasy specjalista przeprowadzi badania wad postawy u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na terenie Radomia.
W projekcie może wziąć udział 400 dzieci, zarówno zdrowych jak i niepełnosprawych. Termin rozpoczęcia badań 04.08.2014.

Wczesna diagnostyka kluczem do zdrowego kręgosłupa.
Daj dziecku szanse na życie bez bólu.

Chcielibyśmy zaproponować Państwu profesjonale badanie postawy Waszych dzieci. Badanie będzie przeprowadzone przez doktorantkę AWF Kraków, p. Ewelinę Kubecką, która cw swojej codziennej pracy zmaga się z problemem wad postawy. Nasze testy będą obejmowały badanie kręgosłupa, ustawienie głowy, barków, łopatek oraz kończyny i stopy.
Rozwój cywilizacyjny to wiele udogodnień z których każdy z nas korzysta na co dzień. Jednakże ma on często niekorzystny wpływ na rozwój układu ruchu, zwłaszcza w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Współczesne szkolnictwo, a także zajęcia pozalekcyjne wymuszają na dzieciach długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, która ma negatywny wpływ na dziecięce organizmy. Niewystarczająca ilość bodźców ze strony środowiska zewnętrznego i skierowanie wysiłków na rozwój intelektualny, a nie fizyczny jest często przyczyną osłabienia układu mięśniowego. Upośledzenie działania systemu podporowego tworzy podatny grunt dla powstawania wad postawy. Dlatego bardzo ważne jest wczesne wykrywanie wad postawy i szybka reakcja na wszelkie nieprawidłowości. Odpowiednio dobrana terapia w większości przypadków daje szanse na pełną korekcję.

Zapisy dzieci na badania są możliwe codziennie w godzinach od 9:00 do 15:30 pod numerem telefonu 537-277-774.

Zapraszamy do skorzystania z naszego bezpłatnego projektu.
Kolejny projekt będzie obejmował diagnozę logopedyczną

llll

 

Fundacja Podwójne Szczęście
KRS 0000508687
NIP: 796-296-47-79
ul. Orląt Lwowskich 4 m 1, 26-600 Radom

fundacjaps@poczta.fm
537 277 774 - Marta Grylak
792 811 577 - Monika Fijałkowska
783 658 711 - Mariusz Grylak